Ze života farnosti

-    - přítomností otce Krzysztofa Ryzka opět ožila farní rada, která čítá kolem 15 členů a schází se první neděli v měsíci v 14 hod. na faře. Kdo byste chtěli přispět myšlenkou, nápadem či jinou pomocí, jste do farní rady vítáni!

-      - v neděli o slavnosti Nejsvětější Trojice se konalo 1. sv. přijímání osmi dětí.

-      - 26.6. u příležitosti konce školního roku se zúčastnily všechny děti navštěvující náboženství slavnostní mše svaté, po které jim otec Krzysztof předal vysvědčení z náboženství. Poté následoval táborák na faře, po vlastnoručně opečených špekáčcích se jen zaprášilo, neméně chutnaly i třešně vlastnoručně utržené z farního stromu. Škoda jen, že nás nenapadlo uspořádat soutěž v lezení po žebříku na strom, nebo soutěž o nejlepšího sběrače třešní.

-       - před prázdninami proběhla veřejná sbírka. Díky finanční pomoci všech dárců se podařilo zvelebit místní farní kostel.

-       - 6.9. jsme přivítali nový školní rok mší sv., při které byly školákům posvěceny školní pomůcky jako byly aktovky, penály a žákovské knížky.

-       - opět po prázdninách začala výuka náboženství pro děti. Koná se každou neděli po mši svaté v 10:30 hod. na faře. Letos se přihlásilo 20 dětí, což určitě svědčí o tom, že víra v naší farnosti je stále živá. Vyučují 3 katechetky, takže o pestrost výuky je postaráno. I když pravidelné vyučování běží už od října, stále můžete hlásit svoje děti u pí Kapounkové (tel. 776 210 751).

-       - nepravidelně se konají dětské mše svaté, na kterých se děti aktivně zapojují do dění (zpěv, čtení, přinášení obětních darů…) a jejich přítomnost je určitě povzbuzením i pro starší generaci věřících.

-       - 27.9. Papež Benedikt XVI. při své návštěvě ČR navštívil i Brno. Je potěšující, že se z kralické farnosti našlo 15 nadšenců, toužících spatřit svatého otce na vlastní oči. Zážitek z celé akce byl ohromný, těžko srovnatelný s tím u televize a byl obrovskou posilou do dalších všedních dnů našeho života.

-       - v současné době probíhá lektorský kurz, pořádaný prostějovským děkanátem, na kterém se zúčastňují i zástupci Kralic.

-       - na závěr děkujeme všem, kdo se aktivně podílejí na fungování kralické farnosti. Poděkování patří i těm, kdo pomáhají svými modlitbami, zkrátka všem lidem dobré vůle.

Autor: Kateřina Vychodilová                           Převzato z Kralického zpravodaje